Haier Nebula 12.000 BTU.
Merhaba arkadaşlar ...

Bazı kullanıcıların ve bayilerin bu klima az yakıyor sezonsal verimliliğe sahip, sessiz ,Mitsubishi Electric kadarda kaliteli, beyan etmeleri nedeniyle geçen yıl Haziran ayında bizde 12.000 BTU Haier Nebula klima aldık. 

Klimayı kullanmaya başladık soğutma iyi,(fakat odada bir kaç kişi olduğunda sanki biraz yetersizlik var gibi olsada gene iyi denebilirdi.) Ama gelen fatura dedikleri gibi olmadı maalesef. 

Akşam saatlerinde kullanmamıza rağmen, kullandığımız daire yeni olup hem içten hem dıştan yalıtımlı olmasına rağmen..Klima soğutmada 600 watt'a kadar kısıyor,ardından 1100 watt'lara çıkıp termostat yapıyordu. 

Neyse faturamız geldi,normalde 50 TL gelen faturamız 146 lira geldi. 
15 gün kullanımla sadece klimamız 96 TL tüketmiş oldu. 

24 saat kullansak bu klima 170-200 lira bir fatura yükü olacak. 
Klimalar, 19-20 m2 alanda soğutmada, 24 saat kullanımla 80-100 TL tüketirken,bu klima 170-200 lira aralığında tüketim yapmakta.

Kışında 150 lira yakıyor bu klima 24 saat kullanımla. 

Başka marka klimalar kışın 80-100 lira yakıyor.Bunun katınıtı 10 yıllık mitsubishi electric klima kullanan kullanıcının tüketiminin resimlerinden gördüm,saatte 213 watt tüketim vardı klimada. 

Haier klimalar diğer orta segment klimalara göre 70-80 lira fazla yakmakta ama onlardanda kaliteli gösterilmekte. 

Bu klimanın tasarruflu çalışması için yazın dış sıcaklığın 20 derece olması gerekiyormuş son öğrendiğim bilgiye göre. 
Diyebilirsiniz 20 derecede klimamı çalışır ama maalesef öyleymiş. 

Geçen yıl iade eden bir arkadaşada yazın 27 derecede ancak tasarruf yapar denmişti. Ama yeni bilgiye göre 20 derecede anca verilen 500 watt tüketimi sağlayabilirmiş ne acıki. 

30-35 derecelerde de saatte ortalama 607 watt tüketim yapıyor,yine 10 yıllık Mitsubishi Electric klima aynı havalarda ve nemim daha çok oluğu istanbulda klima kendisini 230-220 watt a kadar kısabiliyor. 
Diğer evimizde 18 lik cihaz kullanıyoruz, dış hava 38 derecede bile 238 watt tüketiyor saatte. 
Kışında anlık 367 watt yakıyor 5-6 derecelerde.. 

Klimanın soğutma ve ısıtma performansına çok fazla diyeceğim yok, (Klimanın hava debisi Mitsubishi Electric'ten Daikinden yüksek olmasına rağmen,odada 3-5 kişi olunca soğuğu ileriye götüremiyor, kışında bir ME klima kadar odanın uç noktalarına sıcağı dağıtamıyor. yazılımındanmıdır nedir hava hızı düşük bu klimanın) 

Bunlara katlansakta,  Elektriği çok fazla yakıyor. 

Aşağıda klimanın anlık tüketim videolarından da göreceğiniz üzere,oda sıcaklığına getirmesine rağmen, klima 600-1100 watt aralığında anlık tüketim yapıyor. 
Saatlik tüketim yazın 607 watt. 

Kışın 1 haftalık yaptığım ölçümlerde 513 watt tüketim yapıyor. 

Dış hava sıcaklığı 14 derecede de klima 600-1100 watt aralığında anlık tüketim yapıp termostat yapıyor. 
Diğer inverter klimalar gibi çalışmıyor. 

Söylenildiği gibi klima az yakmıyor. 

Hemde sezonsal verimlilikle alakası yok bu klimanın, sezonsal verimlilikte resmi gazetede bile yayımlanan... Bekleme modundaki (standby)tüketim 1 wattı geçemezken. Bu klima 9-10 watt tüketiyor. 

Dahada ilginç olanı klima kışın +5 dereceden aşağı düştümü sıcaklık,bekleme modunda 48-50 watt tüketiyor 130 watt bile gördüm şahsen. Videolarla sabit her şey. 

Klima kışın defrost yapmaz diye övülüyor evet yapmıyor içinde resistans var o yüzden yapmıyor. Çokda belli bu videolarımda bile var kanalıma bakarsanız görürsünüz videonun birinde klimanın dış ünitesinin arka bölümündeki alüminyumların köşeleri buzlanmış ama ortasından devamlı buz eritiyor şıpır şıpır su akıyor resistansın özelliği. Ama sorulunca resistans değil karter ısıtıcı deniyor her neyse ne ısı veriyorsa buna resistans dendiğini biliriz biz.

Ara
tühh be keşke zübrö veya yörk felan alsaydın  ağlama
Arkadaşlar kuralları okumadan foruma mesaj atmayınız.
Ara
yok yok keşke  Mitsubishi Electric alsaydın. ama sen 50,60 tl hesabı yapıp firmalar neden ucuz vermiyor diye ince hesap yaparsan hakkındırda bir yönden. ama dengeyi korumak gerek.

hele hele ya bütün klimalar aynı demek ve denmesini beklemek tek yönde akan trafikte ters yöne geçip otobüs taksi beklemek gibi bir şey olur.

firmalar vermez zatende hadi verseler desek hayal kursak, ne kadar ucuz verseler dahada ucuz isteyen çıkacaktır insanın yaradılışı bu. ve bu işin sonu gelmez beyinsizce market ürün fiyatına kalite ürün istemeye gider hatta geçer bile.

atesitler komonistler vs herşeyi ucuz isterken düşmanı oldukları islamdaki sadaka kültürüne, işlerine geldiği için evet derler mesela. haşa islama lafım yok olamazda. kızdığım müslümanım diyen insanların bu güzel islami davranışı dilencilik boyutuna getirmesi.

islami olmayan değilde düşünmeyen diyelim gruplarda soygunculuk durumuna getiriyor olması durumu.

soygunculuk derken.. '' yok tüketici hakları savuncuları, atesitler vs. herşeye baskı yapacakmışız. yapalım ama sınırları unutmayalım. eski bir solcu olarak bize iyi tanıtılanlar gibi olayın sonu banka soygunu gibi olmasın. eline taş alıp firmaları vs taşlamaya gitmesin ama gider ben bunu iyi bilirim öfke kontrolü zordur insanlarda.

firmalarda siktir ulan benle berabermi kurdun firmayı derler adama. artık belli yaştan sonra insan oturuyor ve ben almazsın olur biter derim.

hangi firma ucuz birşey satarki tüm dünyada aynı sistem var insan her yerde insandır. yani cır cır ötsen ne çare. ha onu almayınca bu defada haier vs gibi sorunlu ürünlermi alalım diyen olursada, e kardeşim herşeyin bir ederi var işte'' 

neyse yani her grup için her şeyin seviyesine düşürmeye çalışanlara kızıyorum.

uzadı yazım yine. çok hesap yaparsan yine haier cinsi bişeyede kapılabilirsin. biraz geniş düşünerek herşeyin olması için dünyanın cennet olması gerekliliğinin şart olduğunu. tabi bununda mümkün olmayacağını bilmek lazım.

sen güzel inceleme yapabilen birisin ama dozunda olması lazım fazla ileri gittinmi aşırı aceleciğinle mhi zjx serisine bile kötü diyebiliyorsun. dh yi az karıştırmadın bu yüzden. beni bile yardımcı olması için tanıştırdığım eina isimli arkadaşa arada bıraktın mahcup ettiğini geçte olsa söyledim sana.

adamı satıcı diye yaftaladın ya bu arkadaş  illede çıkarım var hep kendi malım iyi diğerleri kötü dese, dhde mbirol gibi (sende mbirol u bildiğin için yazıyorum başkası olsa yazmam yazdırmam)

yani mbirol gibi dhden çıkmayıp insanları manipule ederdi hiç öyle bir hali varmıydı. yani biraz insaflı olmak lazım. hem bu arkadaş bu işin eğitimini almış birisiydi.

dozunda olmak lazım herkesi her şeyi sözde tüketici hakkı görmekle karıştırmamak lazım o tüketici derneklerinin bile çoğu boş affet kıçlarını yalatıp egolarını tatmin meselesi çok yüksek birçok dernekte. ufak bir hatalarını usturuplu bir şekilde bile söylesen kovulursun.

en son zorda olsa tüketim değerlerini iyi olduğunu anladın ama  kasa kötü yinede tavsiye etme abi dedin. olabilir kabul ama öp başına koy en iyi modeli onlar mhi nin.

senin bilmediğin bazı sorunları var mesela kart yakma sorunu hep me ye çamur atılsada esas mhi de var.

yabancı sitelerde okudum iç ünite teknolojisi yüksek gözüksede sendeki ürünün.

me nin önde olma sebeplerinden birisi çeviriden anlayabildiğimce ayrık eşanjör yapısına sahipken...

mhi ler bütünleşik evap yapısına sahipmiş. bunun dezavantajıda aşırı kirlenmesine yol açıp.

yüksek temizlik masrafı gibi sorunlar çıkarmasının yanında.. 

sık temizlik yapılmazsa (herkes sen ben gibi temizlik yapamaz vakit meselesi el yatkınlığı vs. bende sağlık sorunları çok geç olsada iyi kötü temizleyebiliyorum) yani mhide basit gözüksede eksik temizlik büyük arızalara sebep verdiğinden dayanıklılık olarak me yani m electricten düşük olup ekonomik satış fiyatları sebeplerindendir bilgileri mevcut .

eşanjör yapısını değiştirmemesi tasarruflu çalışmamasına sebep olabileceği durumlarınıda anladım çeviriden zaten linkleri bulunca eklerim.

ama her şey mükemmel olmaz işte sen yine değerini bil. mükemmel arıyorsanda Smile

al o zaman iyisi burda

Arkadaşlar kuralları okumadan foruma mesaj atmayınız.
Ara
Merhaba elinize emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş Serhat hocam paylaşımınız dan çok faydalandı. Yararlı bilgiler edindim. Çok değerli üstadlardan ve sizden öğreneceğim çok konular var. Saygılarımla
Vicdanlı ve dürüst olmak olmak hesaplı olmaktan iyidir. Hesap insanı makam sahibi yaparda vicdanlı ve dürüst olmak insanı insan yapar.  "Nietzsche"
Dürüstlük kazanılması zor, Ancak kaybedilmesi kolay bir erdemdir!
Ara

Hızlı Menü:

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping