Klima Tavsiyesi
yeni forum deneme. bayrak açtık.
http://klima-forumu.179.s1.nabble.com/

T%C3%BCrk_bayra%C4%9F%C4%B1.gif

Lütfen bana tavsiye sorularınızı özelden değil forumdan sorunuz tüm forumdaşlar faydalansın. Ayrıca, Kuralları okumadan foruma mesaj yazmayalım.
Arkadaşlar kuralları okumadan foruma mesaj atmayınız.
Ara
(03-18-201612:37 PM)9köy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yeni forum deneme. bayrak açtık.

T%C3%BCrk_bayra%C4%9F%C4%B1.gif 

Lütfen bana tavsiye sorularınızı özelden değil forumdan sorunuz tüm forumdaşlar faydalansın. Ayrıca, Kuralları okumadan foruma mesaj yazmayalım.

9köy hocam merhaba, öncelikle forum hayırlı uğurlu olsun. Benim de yaz sıcakları bastırmadan 12000btu'luk bir klima almam gerekiyor  Smile 2.000tl civarı bir klima almak istiyorum. Bu yüzden bütçeme en uygun olan Midea Fairwind modelini tercih etmeyi düşünüyorum. http://www.modernklima.com.tr/Fairwind2015 (maliyet_1.850tl) gerek hava debisi, gerek soğutma kapasitesi olarak uygun olduğunu düşündüğüm için bu klimayı almayı düşünüyorum. Ancak ME bütçemin üzerinde kaldığı ve yalnızca soğutmada kullanacağım için bütçemi zorlayarak, Panasonic Kit-ue12rke (2.400tl) modelini de düşünmüyor değilim. http://www.nisanklima.com/index.php?route=product/product&product_id=53  Aradaki fiyat farkına değer mi ?Sizce hangisini tercih etmeliyim ? 
Ya da bu fiyat aralıklarında önerebileceğiniz farklı bir marka var mı ? Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar
Ara
(05-03-201610:26 PM)topraks Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-18-201612:37 PM)9köy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yeni forum deneme. bayrak açtık.

2814h7m.gif 

9köy hocam merhaba, öncelikle forum hayırlı uğurlu olsun. Benim de yaz sıcakları bastırmadan 12000btu'luk bir klima almam gerekiyor  Smile 2.000tl civarı bir klima almak istiyorum. Bu yüzden bütçeme en uygun olan Midea Fairwind modelini tercih etmeyi düşünüyorum. http://www.modernklima.com.tr/Fairwind2015 (maliyet_1.850tl) gerek hava debisi, gerek soğutma kapasitesi olarak uygun olduğunu düşündüğüm için bu klimayı almayı düşünüyorum. Ancak ME bütçemin üzerinde kaldığı ve yalnızca soğutmada kullanacağım için bütçemi zorlayarak, Panasonic Kit-ue12rke (2.400tl) modelini de düşünmüyor değilim. http://www.nisanklima.com/index.php?route=product/product&product_id=53  Aradaki fiyat farkına değer mi ?Sizce hangisini tercih etmeliyim ? 
Ya da bu fiyat aralıklarında önerebileceğiniz farklı bir marka var mı ? Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar

Merhaba. 9koy birkac gun once yakininin vefati sebebiyle burayla su an ilgilenemiyor. Burdan da vefat eden kardesimiz ici. Allah'dan rahmet, geride kalanlarina sabir dilemis olayim.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Midea cihazlar su an ulkemizde satilan cin markalari icinde en alinasi markalardan. Sahsen ben hisense ye daha yakin dursam da henuz ithatalcisi ve servis agi noktasinda tam bir bilgi sahibi olmadigim icin soyle bir kenarda tutuyorum. Midea ozellikle dis unite ses sorunuyla epey elestiri almakla beraber isini yapan cihaz diye tabir edilen bir marka. Hepsi boyle mi bilemem tabii. Lakin acikcasi panasonic ile arasinda (bana gore) konfor farkini dusununce cokta aman aman bir fark gorunmemekte. Hatta internette iyi bir takiple bahsettiginiz rakamin biraz daha altina almak mumkun. Hatta bulabildiginiz en dip fiyati not ederek bayii gezip pazarlik sansinizi "bakin bu fiyattan alinabiliyor" seklinde bir yaklasimla guclendirebilirsiniz. Mesela hepsiburada sitesinde bahsettiginiz model satiliyor. Ara ara bu site cogunlukla elektronik reyonunda belli indirimler sagliyor. Kampanyalar yapiyor. Bunlar cogunlukla yuzdelik indirimler. Misal 10% indirim olsa, 2500 tl olan cihaz 2250 tl ye gelir gibi. Ayni sekilde n11 sitesinde de gormustum bu modeli. Ama yanlis hatirlamiyorsam stogu azdi ordaki saticida. Hala var mi bakmak lazim. En dip fiyat ordaydi cunku. Telefonda oldugum icin bakamadim su an ama kisa bir aramayla daha da alt fiyatlsr bulunabilir. Birde hepsiburada ve n11 gibi siteler icin indirim kodu veya kuponu bulunabilir. Kart kampanyalarini da takip etmekte fayda var. Ornegin daha yeni worldcard kampanyasi vardi. Ayni kampanya doneminde hem sitenin kendi 10% indirimi, hemde worldcard kampanyasiyla bu cihazi nerdeyse sizin midea icin verdiginiz rakama satin alanlar oldu. Indirim kuponu veya kodu icin donanimhsber forum sitesinin sicak firsatlar bolumunde ayri bir baslik var. Orayi da takip ederseniz kupon/kod bulabilirsiniz. Birde bugun dikkatimo ceken toshiba reklami vardi. Bir cihaz alana ikinciyi hediye ediyorlar kisaca. Ama tam kapsami nedir, hangi modellerde gecerli, hangi modeli alinca hangisi hediye ona da bakmak lazim. Toshiba kampanya yaptiysa yakinda hepsi yapacaktir. Belki de mitsubishi bile alabileceksiniz. Aciliyet durumunuz nedir bilmiyorum ama, az daha beklerseniz butun markalar kampanyalariyla gun yuzune ciksin, daha karli cikmaniz muhtemel.
   Selamlar. Iyi geceler.
Ara
Üstadım emir ALLAH' ın başın sağolsun geride kalanlara Allah sabır versin inşallah
Vicdanlı ve dürüst olmak olmak hesaplı olmaktan iyidir. Hesap insanı makam sahibi yaparda vicdanlı ve dürüst olmak insanı insan yapar.  "Nietzsche"
Dürüstlük kazanılması zor, Ancak kaybedilmesi kolay bir erdemdir!
Ara
Saygıdeğer üstadlar 9köy ve White Night; öncelikle tekrar başın sağolsun 9 köy üstad. şöyle bir durum var değerlendirmelerinizi bekliyorum.
18 ila 19 metre karelik oda 3 metre yükseklik, son kat, sabah Doğu ve Güney, cepheden, 1 gibi batıdan akşama kadar güneş alıyor ve damdan gün boyu güneş alıyor üç cephede güneş döndükçe, güneş alan ve yalıtım olmayan bir bina. kurulum yapılacak oda damdan ve öğlen 1 gibi batıdan güneş alıyor. 2 ebeveyn, 2 çocuk bir 102 ekran Led tv balkon kapısı ve 1.60 cm pimapen pencereli bir oda yazın evin içi 31 ila 32 derece genelde, ancak aşırı sıcaklarda 34 dereceyi sık sık buluyor. Bu bağlamda Panasonic kit UE9RKE iş görür mü? veya 12000 btü mü?ayriyeten Panasonic kit UE Rke mi midea oasismi daha az elektrikle daha fazla verim alabilirim. Panasoniğin katoloğunu çözemedim bu sebeple sizi rahatsız ediyorum. Sizin değerlendirmenize göre karar vericem saygılarımla selamlıyorum
Vicdanlı ve dürüst olmak olmak hesaplı olmaktan iyidir. Hesap insanı makam sahibi yaparda vicdanlı ve dürüst olmak insanı insan yapar.  "Nietzsche"
Ara
(05-10-201608:11 AM)warrior33 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Saygıdeğer üstadlar 9köy ve White Night;  öncelikle tekrar başın sağolsun 9 köy üstad. şöyle bir durum var değerlendirmelerinizi bekliyorum.
18 ila 19 metre karelik oda 3 metre yükseklik, son kat, sabah Doğu ve Güney, cepheden, 1 gibi batıdan akşama kadar güneş alıyor ve damdan gün boyu güneş alıyor üç cephede güneş döndükçe, güneş alan ve yalıtım olmayan bir bina. kurulum yapılacak oda damdan ve öğlen 1 gibi batıdan güneş alıyor. 2 ebeveyn, 2 çocuk bir 102 ekran Led tv balkon kapısı ve 1.60 cm pimapen pencereli bir oda yazın evin içi 31 ila 32 derece genelde, ancak aşırı sıcaklarda 34 dereceyi sık sık buluyor. Bu bağlamda Panasonic kit UE9RKE iş görür mü? veya 12000 btü mü?ayriyeten Panasonic kit UE Rke mi midea oasismi daha az elektrikle daha fazla verim alabilirim.  Panasoniğin katoloğunu çözemedim bu sebeple sizi rahatsız ediyorum. Sizin değerlendirmenize göre karar vericem saygılarımla selamlıyorum

Hocam gerek bu forumda gerek diğer birkaç forumda daha 9köy abimizin özellikle kalite klimalarla alakalı bazı başlıklarını görmüş olduğunuzu düşünüyorum. Arada böyle bir kıyasa hiç gerek yok. Nitekim biri diğerinden 5-10 watt fazla veya eksiktir. Sonuçta arada bu kadar ufak farkları hesap etmeye gerek yok. Hatta afedersiniz biraz saçma da olur. O denli ince hesaplar yapan birisi evde tüm elektrikli cihazlarına wattmetre takıp tüketimleri takip ediyor olmalı. Öyle ki kullandığı telefonun şarjını sürekli göz ucuyla takip edip sarj bitti ikazını alır almaz cihazı prizden çekiyor olmalı. Girip çıktığı odadan lambaya kapatmadan çıkmamalı. Kullandığı tv ve varsa uydu cihazı gibi cihazları seyretmediği zamanlarda kumandadan standby moduna almak yerine direk düğmeden kapatmalı, veya fişlerini prizden çekmeli. Hele evde çoluk çocuk varsa gözü hep onların üzerinde olmalı. Vs vs... 
   Açıkçası bu pekte pratiği olan bir durum değil. Sadece bir ampulü yanık unuttuğunuzda aradaki farkın çok fazlasını zaten çıkarmış olacaktır. Bu denli ince hesaba değecek bir durum yok doğrusu. Panasonic ile midea arasında şahsım adına kıyas kabul etmiyorum. Alım maliyeti anlamında tercih yapılabilir ancak. Bu durumda da varsa farkı verebilecek bir bütçe söz konusu ise yine kıyas kabul edilmez. Midea kullanmadım, ama kullanan çok yer gördüm. Evet basitçe iş gören cihazlar. Fakat özellikle oasis ve fairwind ısıtma modunda serin üflüyordu. Belki benim gördüğüm cihazlarda bazı arızalar/eksiklikler vardı, bilemiyorum. Ama sorduğum çoğu kişide aynı şikayet var. Panasonic üst serilerde çok kıstığı için bazı durumlarda yine serin üfleme sorunu olabilir. Kendim gözlemlemedim ama olabileceğini gelişmiş inverter cihazların çoğunu kullanan biri olarak söyleyebilirim. Bunu da belirtmeliyim ki; kullanımdan kaynaklı hatalardan sebeptir bu durum çoğu zaman. Kaliteli üretim cihazlarda genelde sıkıntılar daha azdır ama herkesin bu cihazları kullanım şekli ve alışkanlıkları aynı olmadığı için böyle de bir dip not yapmak istedim. İstanbul'da ki evimde mitsubishi kirigamine cihazlar var. Asker arkadaşım kalıyor orada ve ilk başlarda oda serin üflediğinden yakınmıştı. Bir ziyaretimde baktım ki tvden bir doktorun sözünü duyup ısıtma modunda cihazları gündüz 19, gece 17 derece gibi değerlerde çalıştırıyor.  Huh Bu değerlerde kısmaya başladığında serin üflemeyecek cihazı bana gösterenin elini öperim açık söyliyeyim. Soba değil bunlar. Ne kullandığımızı, niçin kullandığımızı bilerek kullanırsak doğru kullanım şekline biraz daha yaklaşmış oluruz. Exclamation
   Sizin en başta yapmanız gereken net bütçenizi belirlemekti. Ki sanırım hala bu soruları sorduğunuza göre bunu yapmamış, yada yanlış yerden başlamışsınız. Sonra bu bütçeye ve sizin kullanım şekliniz/amacınıza en uygun cihazların listesini uygun btu listesine göre seçip, sağladıkları extra avantajlarla beraber değerlendirip seçim yapmak. Özünde bu kadar basit bir iş ama ne yazık ki kendi ayaklarımızı birbirine dolayıp yere düşmekte ademoğulları olarak üstümüze yok. Smile Hepimizin zaman zaman yaptığı birşey.
   Kısaca; Panasonic ve Midea şeklinde iki marka ortada olduğu için, direk kıyası reddediyorum ve panasonic diyorum. Başka marka/markalar olsaydı belki durum değişirdi. Ama şu an maç 1-0. Cool Önümüzde ki maçlara bakacağız. Big Grin Size sadece imzanızda ki Nietzsche alıntısını hatırlatabilirim bu seçim arefesinde.
   Selamlar saygılar.
Ara
İhtiyaca binaen alınacak malıda araştırıp madur etmeyecek ve farklı fiyatlardan kaynaklı uygun yerden almak tüketici hakkı yüksek satanda ekmek yiyor, pahalı satanda. Hergün alınan birşey değil klima sonuçta. Saygılarımla.
Ara
arkadaşlar baş sağlığı dilekleriniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.
Ara
(05-12-201612:32 AM)9köy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar baş sağlığı dilekleriniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.

Başın sağolsun 9köy abi. Sana mail attım bakarsan sevinirim. Gerçekten üzüldüm. Benim de babaannem ölmüştü 15 sene evvel. O zaman 4 yaşındaydım. Şimdi ise babasızlık yaşıyorum. Ona hiç üzülmüyorum. Çünkü zamanında anneme yapmadığı kalmadı. Yapabileceğim bir şey varsa seve seve yardımcı olurum. Sağlıcakla kal. İlaçlarını eksik etme yorma kendini. Hadi ben kaçtım. Saygılarımla.
(05-12-201610:48 AM)memnun olan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-12-201612:32 AM)9köy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar baş sağlığı dilekleriniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.

Başın sağolsun 9köy abi. Sana mail attım bakarsan sevinirim. Gerçekten üzüldüm. Benim de babaannem ölmüştü 15 sene evvel. O zaman 4 yaşındaydım. Şimdi ise babasızlık yaşıyorum. Ona hiç üzülmüyorum. Çünkü zamanında anneme yapmadığı kalmadı. Yapabileceğim bir şey varsa seve seve yardımcı olurum. Sağlıcakla kal. İlaçlarını eksik etme yorma kendini. Hadi ben kaçtım. Saygılarımla.

teşekkür ederin Allah razı olsun.

bak gözüm maildende ayrıca yazarım bu sorunlar bir çok insanda var.  önemli olansa bu sorunlara takılı kalmamak. annesini babasını hiç görmemiş çocukları düşün. hepimizn yakınlarıda vardır bu durumda olan.

kötü durumları hatırlamak yerine nasıl iyi insan olabilirim topluma faydalı olabilirm diye çabalamak önemli yoksa insanın psikolojisi bozulur.

bir babada ne kadar kötü olursa olsun evladının kötülüğünü istemez. bunuda unutma zamanı gelince anlarsın emin ol.
Ara

Hızlı Menü:

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping