Mitsubishi Electric Auto Flap
arkadaşlar mitsubishi electric klimanızı, yazın daha ekonomik ve çarpılmadan kullanabilneiz için kumandada yapmanız gereken işlemler.

eski bir resim ekliyorum yeni klimaalr GE serisi ve diğer sf ler vs 12lik ten itibaren fan modu 5 adettir bu klima eski olduğu için 4 adet fan deveri var. ama işlevler aynıdır.

81DobV.png

şimdi size büyük bir alanaı serinleten bir arkadaşa yazdığım yazımı aynen işliyorum.

linkten büyük görebilirsiniz resmi. klimalar farklı olsada bu fonksiyonların aynı olacağını umuyorum.

ecoono cool ile uğraşmayın hiç ayrıca auto fan var onuda kullanmayın bunlar klimayı yavaşlatan durumlar büyük alanda kulalnmaya faydası yoktur..

faydası yok derken vardır ama dediğim gibi klima yavaşladımı diğer alanlarınıza soğuk ulaşamaz.

zaten normaldede heme diğer odalarınız serinlemez 1 günüüzü alır bu süre içinde klimayı sakın kapatmayınki odalarda birikim sağlasın soğuk hava. zaten göreceksinizki 2-3 gün içinde odalarınızın duvarlarında bu soğuk hava bir direnç oluşturur sanki içten izolasyon yapmış gibi.  sonrasında zaten klimayı kapatıp kapatmamaya kendiniz karar verebilecek hesaplamaya erişirsiniz.  evi havasız bırakmayın yanlız soğuk hava kaçacak diyerek.  tek tük cam açın korkmayın cam açmayla ısı kaybınız olmaz bizde devamlı bir cam açık durur.
Arkadaşlar kuralları okumadan foruma mesaj atmayınız.
Ara
sa 9köy abi nasılsın iyisindir inş. ben senin tavsiyenle ME sf-42 klima aldım ALLAH razı olsun cok da iyi oldu kışın 12-14 saat aralıksız çalıstırdım faturada yansıması 35-40 lira oldu . şimdi yaz geldi acıkcası ne kadar yansır merak ediyorum yeni yeni ısınmaya başladı mersin şu an yanıyor çalıstırmaya başladım fakat nasıl çalıstırsam iyi olur kaç derece de çalıstırsamm iyi olur kaç saatte bir camı kaç dk açık bırakayım kaç saatte bir kaç dk klimayı nem moduna alayım . kaç derece de çalıstırayım sabah şu an saat 14.04 sıcaklık 33 nem %65 klimayı 25 derecede calıstırıyorum içeride donduk kardesim uzerine kışlık battaniye atmıs durumda ders çalısıyor abartmıyorum da . kaç derece de çalıstırmam lazım nem fan flap vs tam olarak napmam lazım bayağı topluca bi soru olmus oldu ALLAH razı olsun hayırlı ramazanlar abi
Ara
(06-21-201612:06 PM)bayaelte01 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sa 9köy abi nasılsın iyisindir inş. ben senin tavsiyenle ME sf-42 klima aldım ALLAH razı olsun cok da iyi oldu kışın 12-14 saat aralıksız çalıstırdım faturada yansıması 35-40 lira oldu . şimdi yaz geldi acıkcası ne kadar yansır merak ediyorum yeni yeni ısınmaya başladı mersin şu an yanıyor çalıstırmaya başladım fakat nasıl çalıstırsam iyi olur kaç derece de çalıstırsamm iyi olur kaç saatte bir camı kaç dk açık bırakayım kaç saatte bir kaç dk klimayı nem moduna alayım . kaç derece de çalıstırayım sabah şu an saat 14.04 sıcaklık 33 nem %65 klimayı 25 derecede calıstırıyorum içeride donduk kardesim uzerine kışlık  battaniye atmıs durumda ders çalısıyor abartmıyorum da . kaç derece de çalıstırmam lazım nem fan flap vs tam olarak napmam lazım bayağı topluca bi soru olmus oldu ALLAH razı olsun hayırlı ramazanlar abi

A. Selam gözüm. ALLAH cümlemizden razı olsun.

üründen memnuniyetine sevindim tüketimde harika =Smile

gözüm klimayı 26 ya alın deneyin olmadı 27 yapın.

evin içinde nem %65 normal esasında. nem alma moduda klimayı 24 derecede sabitler üşütebilirde sizi ama denemekta fayda var. bu arada kaç saatte bir nem alma modunu açma gibi birşart yok.

istediğiniz zamanda pencere açıp havalandırma yapabilirsiniz 5-10 dk bile taze hva girse yeterli olur bun zaten zamanla kendiniz karar verirsiniz.

cümlesyle hayırlı Ramazanlar gözüm.
Ara
(06-21-201612:06 PM)bayaelte01 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sa 9köy abi nasılsın iyisindir inş. ben senin tavsiyenle ME sf-42 klima aldım ALLAH razı olsun cok da iyi oldu kışın 12-14 saat aralıksız çalıstırdım faturada yansıması 35-40 lira oldu . şimdi yaz geldi acıkcası ne kadar yansır merak ediyorum yeni yeni ısınmaya başladı mersin şu an yanıyor çalıstırmaya başladım fakat nasıl çalıstırsam iyi olur kaç derece de çalıstırsamm iyi olur kaç saatte bir camı kaç dk açık bırakayım kaç saatte bir kaç dk klimayı nem moduna alayım . kaç derece de çalıstırayım sabah şu an saat 14.04 sıcaklık 33 nem %65 klimayı 25 derecede calıstırıyorum içeride donduk kardesim uzerine kışlık  battaniye atmıs durumda ders çalısıyor abartmıyorum da . kaç derece de çalıstırmam lazım nem fan flap vs tam olarak napmam lazım bayağı topluca bi soru olmus oldu ALLAH razı olsun hayırlı ramazanlar abi

bayaelte01 arkadaşım merhaba..

Klimanızı 26 derecede genelde 3.fanda  çalıştırıp 72 saatlik tüketimi paylaşırsanız seviniriz.
Elektrik sayacından ilk endeksi ve saati tutun.
72 saat(3 gün) sonunda tekrar elektrik sayacındaki son endeksi kaydedip buraya yazarsanız klimanızın ne kadar tükettiğini yazalım burada..

Klimanızı hiç kapatmayınız..
Ara
Selamun Aleyküm üstad; Sıhhattesiniz inşallah. Hayrını görebilirsek bir tanede ME MSZ-SF35 te biz aldık dün bugün de montaj yapıldı.Japan işi olunca karışık biraz.Artık sizden kurs alacağız. Akdeniz Çukurova iklimi doğrultusunda kışın nasıl kullanmalı tavsiye edersiniz eciği cücüğü ile saygılarımla selamlıyorum.
Vicdanlı ve dürüst olmak olmak hesaplı olmaktan iyidir. Hesap insanı makam sahibi yaparda vicdanlı ve dürüst olmak insanı insan yapar.  "Nietzsche"
Dürüstlük kazanılması zor, Ancak kaybedilmesi kolay bir erdemdir!
Ara
(11-19-201607:45 PM)warrior33 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selamun Aleyküm üstad; Sıhhattesiniz inşallah. Hayrını görebilirsek bir tanede ME MSZ-SF35 te biz aldık dün bugün de montaj yapıldı.Japan işi olunca karışık biraz.Artık sizden kurs alacağız. Akdeniz Çukurova iklimi doğrultusunda kışın nasıl kullanmalı tavsiye edersiniz eciği cücüğü ile saygılarımla selamlıyorum.

Aleykum selam hocam ama ben sizle konuşmuyorum küstüm Big Grin sonra anlatırım.
Ara

Hızlı Menü:

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping